Citroen C4 Kaplama

Dijital Baskı Örnekleri: Araç Giydirme

Dijital baskı örnekleri yazılarımıza araç giydirme ile başlıyoruz. İlerleyen yazılarda tabela, uv baskı, 3d lenticular ve diğer alanlara ait örnekler de yayınlayacağız.

Araç Giydirme Nedir?

Grafik tasarımı yapılmış görsellerin dijital baskı makinalarında basılıp araçların üzerine kaplanması işlemine araç giydirme diyoruz. Araç kaplama ya da araç üstü reklam olarak da anılır. Giydirme işleminde genellikle folyo gibi dayanıklı malzemeler kullanılır.

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle araca kaplanacak görsel belirlenir. Firma logosu, ürün resimleri ya da reklam amaçlı hazırlanmış poster veya broşürlerden alınan görseller kullanılabilir. Önce giydirme yapılacak aracın ölçüleri alınır. Grafik tasarımcılar tarafından araca kaplanacak görsel aracın ebatları da göz önünde bulundurularak hazırlanır ve firmanın onayına sunulur. Müşteri onayını takiben baskı aşamasına geçilir.

Hazırlanan görsellerin dijital baskı makinaları ile folyo veya benzeri malzemeler üzerine çıktısı alınır. Bu aşamada görüntü ve baskı kalitesi önemlidir. Kalitesiz bir basım araç üzerinde hoş durmayacaktır.

Basılan malzeme kurutulurken, diğer taraftan aracın baskı yapılacak yüzeyi dikkatle temizlenir. Kaplanacak alanın iyi temizlenmesi de çok önemlidir. İşçiliğin ve dolayısıyla kaplamanın kalitesi büyük oranda bu aşamadaki titizliğe bağlıdır.

Son aşamada dijital baskılı folyo yapıştırıcı malzemeyle araç üzerine tatbik edilir ve araç giydirme işlemi tamamlanmış olur.

Araç Giydirme Örnekleri:

Araç giydirme işlemi her türlü araca yapılabilir. Otomobil, minibüs, kamyon, otobüs ve diğerleri… Kaplanacak alan ne kadar genişse (Tır, otobüs gibi) dikkat çekiciliği de doğal olarak o kadar artar. Fakat iyi tasarlanmış uygulamalarla otomobillerde oldukça dikkat çekici, etkileyici bir görüntü sağlayabilir.

Firmalara hem prestij, hem reklam değeri katan bazı araç giydirme örnekleri aşağıdadır:

Araç Kaplama - Seçim Otobüsü Futbol Kulüp Aracı Giydirme Dijital Baskı Araç Giydirme Citroen C4 Kaplama Araç Giydirme Uygulamaları Araç Giydirme - Seçim Minibüsü

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s