Dijital UV Baskı

Yazıma dijital UV makineleri ve dijital UV baskılar ile devam ediyorum.İlk olarak Uv baskı ile hakkında kısa bir bilgi vereceğim. İlerleyen bölümlerde de hangi alanlarda kullanıldıkları, baskı teknikleri ve tasarım konusunda daha detaylı bilgi vereceğim.

UV Baskı nedir ? 

UV kelimesinin sözlük anlamına baktığımız Ultra Viole olarak geçmektedir. Genelde bu kelimeyi güneş ışınlarının zararlı parçaları olarak günlük hayatta duymaktayız. Ama baskı ve reklam sektöründe boyanın malzeme içine işlemesi için kullanılan ışınlardır. Baskı sırasında insan vücudana zararlı ışınlar olduğundan özel kıyafetler giyerek baskı yapan baskı operatörleri bu işte kendi güvenliğine dikkat etmelidir. Baskı işlemi bittikten sonra insan sağlığına klasik dijital baskıda kullanılan solvent gibi hiçbir zararlı etkisi olmadığı gibi Avrupa standartlarındaki bütün ülkeler ve kuruluşlar özellikle UV baskı taleplerinde bulunmaktadır. Kullanılan boyalarda baskıda bir okadar önemlidir. Her zaman olduğu gibi çin bu konuda kalite standartlarının altında kalmıştır. Bu konuda tercih edilen boyaların Amerika yada Avrupa menşei olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Boran Reklam olarak bu konuda yatırımlarımız devam etmektedir. Oce Arizona 460 XT makinesini Türkiye de ilk defa kuran ve hizmet vermeye hazır bir şekilde bekleyen firma olarak daima müşterilerimize yüksek kalitede dijital baskı hizmeti vermeye çalışmaktayız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s