Dijital UV Baskı

Yazıma dijital UV makineleri ve dijital UV baskılar ile devam ediyorum.İlk olarak Uv baskı ile hakkında kısa bir bilgi vereceğim. İlerleyen bölümlerde de hangi alanlarda kullanıldıkları, baskı teknikleri ve tasarım konusunda daha detaylı bilgi vereceğim.

UV Baskı nedir ? 

UV kelimesinin sözlük anlamına baktığımız Ultra Viole olarak geçmektedir. Genelde bu kelimeyi güneş ışınlarının zararlı parçaları olarak günlük hayatta duymaktayız. Ama baskı ve reklam sektöründe boyanın malzeme içine işlemesi için kullanılan ışınlardır. Baskı sırasında insan vücudana zararlı ışınlar olduğundan özel kıyafetler giyerek baskı yapan baskı operatörleri bu işte kendi güvenliğine dikkat etmelidir. Baskı işlemi bittikten sonra insan sağlığına klasik dijital baskıda kullanılan solvent gibi hiçbir zararlı etkisi olmadığı gibi Avrupa standartlarındaki bütün ülkeler ve kuruluşlar özellikle UV baskı taleplerinde bulunmaktadır. Kullanılan boyalarda baskıda bir okadar önemlidir. Her zaman olduğu gibi çin bu konuda kalite standartlarının altında kalmıştır. Bu konuda tercih edilen boyaların Amerika yada Avrupa menşei olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Boran Reklam olarak bu konuda yatırımlarımız devam etmektedir. Oce Arizona 460 XT makinesini Türkiye de ilk defa kuran ve hizmet vermeye hazır bir şekilde bekleyen firma olarak daima müşterilerimize yüksek kalitede dijital baskı hizmeti vermeye çalışmaktayız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s