7- Rulodan Ruloya UV Baskı

Rulodan ruloya uv baskı gelişen teknolojide dijital baskının pabucunu dama atacak gibi gözükmektedir. Baskı kaliteleri olarak rulo baskılar kıyaslandığında uzak ara kalite gözükmektedir.

Baskı kalitesi ve dayanıklılık olarak rulo baskıları kıyasalayacak olursak. UV baskı da 1440 dpi ya varan baskı kalitelerine ulaşılabilmektedir. Ancak dijital baskılar da bu oran yarı yarıya daha azdır. Dayanıklılıkta ise dijital baskılar genelde solvent bazlı boyalar kullanılarak baskı yapıldığı için güneşe karşı olan hassasiyeti yüksektir ve güneş ışınları ile çabuk deforme olabilir. Ruloya direk yapılan uv baskıda ise baskı yapıldıktan sonra uv ışınları ile yüksek ısı da kurutularak kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu uv ışınları ile yapılan kurutma işlemi boyayı güneş ışınlarına karşı koruyucu bir hale getirmektedir.

Boran Reklam olan kullandığımız uv makinemiz OCE Arizona 460 XT de rulo eni en fazla 220 cm.  dir ve bu ölçülere kadar bütün rulo hazneleri takılabilmektedir. Genellikle yüksek ısıdan dolayı özellikle yapışkanlı malzemelerde yüksek uv ışınlarından dolayı folyo da gevşeme gibi durumlarla karşılaşılmaktadır. Bundan dolayı alman firması olan ORACAL ürünler tercih edilmektedir. Uzakdoğu ürünleri bu tür işler için kullanılabilir değildir.

UV Baskı hakkında ve rulodan ruloya uv baskı hakkında daha detaylı bilgi için resmi sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.boranreklam.com/uvbaski/rulodan-ruloya-uv-baski/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s